Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Jednohubky

Nezapomeňte! Už tuto neděli 17. června slaví všichni tatínci

Nezapomeňte! Už tuto neděli 17. června slaví všichni tatínci

U nás stále ještě ne příliš známý svátek, přesto již více jak 100 let slavený v zahraničí. To je Den otců, jež se slaví třetí neděli v červnu.

Tuto tradici založila Američanka Sonora Smart Doddová, která chtěla vzdát hold úsilí svému ovdovělému otci Williamu Smartovi, jež po ztrátě své manželky vychoval ji a čtyři její další sourozence. Historicky první oslava Dne otců proběhla u příležitosti jeho narozenin a to 19. června 1910. Popularita tohoto svátku však rychle rostla a původně soukromá událost se brzy stala událostí celosvětovou. Oficiálně se Dnem otců stala třetí červnová neděle v roce 1966 díky prezidentovi Lyndonu Johnsonovi. A čím své táty odměnit? Sáhněte třeba po kvalitním alkoholu (limitovaná řada whisky Johnnie Walker Red Rye Finish). Zavděčíte se také kvalitním sýrem, uzeninou, vínem a nebo mu jen řekněte, že ho máte rádi…

 

 

Zdroj: Sylvie Micková

Buďte Cool

25. 4. 2018 - Captain Morgan přichází v květnu s limitovanou edicí etiket rumu Captain Morgan Original Spiced. Vyberte tu pravou, která vás nejvíce charakterizuje a užijte si party naplno. Cool, Kecal, Bavič, Samec a Řízek. To jsou charaktery, které v květnu naleznete na speciálních etiketách rumu. Vyberte, který vás a vaše přátele nejlépe vystihuje, nebo si užijte tematickou party. A pokud jste fanoušky míchání drinků, zkuste namíchat takový, který ke speciálnímu označení z etikety nejvíce sedí.

 

 

Zdroj: Jitka Pavlová

ZDRAVÉ VAŘENÍ V PÁŘE

ZDRAVÉ VAŘENÍ V PÁŘE

28. 2. 2018 - Vaření v páře patří mezi nešetrnější variantu úpravy pokrmů. Díky zpracování potravin tímto způsobem se v nich uchovávají důležité vitamíny, minerály a antioxidanty, které jsou pro naše tělo prospěšné a nepostradatelné. Při vaření ve vodě se totiž tyto životadárné látky vyplavují a při smažení či pečení je ničí vysoká teplota. V páře si suroviny navíc ponechají přirozenou chuť, barvu, vůni i strukturu. Pokud jste vyznavači zdravého životního stylu a chcete připravovat chutné pokrmy plné živin, využijte právě páru.

 

Zdroj: Mgr. Martin Šemík

SLADKÁ ODMĚNA ZA VYSVĚDČENÍ

SLADKÁ ODMĚNA ZA VYSVĚDČENÍ

11. 1. 2018 - Historie vysvědčení se na našem území píše od roku 1774, kdy byl rakousko-uherskou císařovnou Marií Terezií ustanoven Všeobecný školní řád. Nově nastolená povinná školní docházka s sebou nesla také potřebu zavedení systému hodnocení prospěchu, a právě proto vysvědčení vzniklo. Žákům bylo původně udělováno až při dokončení celých studií, tedy ve čtrnácti letech. Dnes jej studenti dostávají dvakrát do roka. Odborníci se shodují, že než děti za jejich případné neúspěchy v pololetí kárat, je lepší je motivovat k dalšímu studiu. Letos děti pololetní vysvědčení dostanou ve středu 31. ledna 2018.  Sladkou odměnou jim tak mohou být třeba bonbony HARIBO.

Zdroj: Jitka Pavlová

VALENTÝN S OBSAHEM ALKOHOLU

VALENTÝN S OBSAHEM ALKOHOLU

9. 1. 2018 - Oblíbeným rituálem nejen zamilovaných je vychutnávání čerstvých jahod v kombinaci se sklenkou šumivého vína. Vizovičtí mistři destilatéři si však tento zvyk poupravili po svém a napadlo je ty nejkvalitnější jahody vypálit a nabízet jako výtečnou Jelínkovu jahodovici. Pálenka z jahod je nasládlý, jemný a křišťálově čirý destilát. Likérka RUDOLF JELÍNEK ji vyrábí z čerstvých a šťavnatých plodů odrůdy Senga Sengana, která je považována za královnu jahod. Pálenku z jahod si nejlépe vychutnáme ledově vychlazenou, protože při nízkých teplotách nejvíce vynikne její ovocná chuť.

Zdroj: Michaela Vaníčková

NABÍDKA ZÁJEZDU S AKC ČR

NABÍDKA ZÁJEZDU S AKC ČR

5. 1. 2018 - Brněnská pobočka AKC ČR pořádá pro všechny zájemce zájezd na výstavu Sweet Expo 2018, Varšava.

Téma výstavy: cukrařina, zmrzlina, káva, čaj a technologie

Termín zájezdu: 24.2. - 25.2.2018

On-line přihlášky a více informací naleznete na http://www.akc.cz/akce-406/zajezd-na-vystavu-sweet-expo-2018-varsava

Přihlásit se můžete do 17.1.2018.

PIVOVARU SVIJANY SE I V ROCE 2017 DAŘILO

PIVOVARU SVIJANY SE I V ROCE 2017 DAŘILO

5. 1. 2018 - Pivovaru Svijany se i v roce 2017 dařilo. Celkem uvařil o zhruba dvě procenta více piva než v roce 2016 a s více než 638 tisíci hektolitrů zaznamenal další historický rekord. Během dvaceti let samostatné existence se produkce pivovaru zvýšila 21krát. Pivovar ve Svijanech byl založen v roce 1564 a je tak jedním z nejstarších českých pivovarů vůbec.

Další jednohubky

PEČENÍ A ZDOBENÍ PERNÍČKŮ VE ZVONICI
PEČENÍ A ZDOBENÍ PERNÍČKŮ VE ZVONICI

KAROLINKA – Oblíbenou Zvonici na Soláni na Vsetínsku provoní...

ÚRODA Z POLÍ, ZAHRAD A SADŮ ANEB VALAŠSKÝ HORTIKOMPLEX
ÚRODA Z POLÍ, ZAHRAD A SADŮ ANEB VALAŠSKÝ HORTIKOMPLEX

Výstava Valašský hortikomplex prezentuje ovoce, zeleninu, obiloviny...

ČOKOLÁDOVÉ LÁZNĚ VE VELKÝCH LOSINÁCH UŽ POTŘETÍ
ČOKOLÁDOVÉ LÁZNĚ VE VELKÝCH LOSINÁCH UŽ POTŘETÍ

Třetí ročník festivalu Čokoládové lázně aneb Čokoláda v pohybu,...

TÝDEN MOBILITY ZAVÍTÁ I DO ZÁHLINICKÉHO PIVOVARU
TÝDEN MOBILITY ZAVÍTÁ I DO ZÁHLINICKÉHO PIVOVARU

Šestnáctý ročník Evropského týdne mobility můžete odstartovat...

CHUŤ ITÁLIE V BRNĚ
CHUŤ ITÁLIE V BRNĚ

Zveme vás na akci plnou italské atmosféry, která se uskuteční...

DOŽÍNKOVÁ SLAVNOST NA VALAŠSKÉ DĚDINĚ
DOŽÍNKOVÁ SLAVNOST NA VALAŠSKÉ DĚDINĚ

Tradiční Dožínková slavnost na poli se zvyky proběhne znovu po...

KUCHAŘ ROKU, SOUTĚŽ O TITUL NEJLEPŠÍHO
KUCHAŘ ROKU, SOUTĚŽ O TITUL NEJLEPŠÍHO

30. 5. 2017 - Chcete ukázat druhým svou kulinářskou profesionalitu?...

Zobrazit všechny zbývající jednohubky
Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz